ters cevap kuralı, Düz çaba kuralı, Beynin ters algılaması, Ters çaba kuralı gerçek mi, Ters çaba kuralı örnekleri, Beynin ters algılaması, Ters çaba kuralı yorumları,

Ters Çaba Kuralı

TERS ÇAPA KURALI

Ters çapa kuralı, istemediğimiz şeyleri düşünerek hayatımıza çekmek, düz çapa kuralı ise, neyi istiyorsak doğrudan onu düşünmektir.

Korktuğun başına gelir

Bir şeyden ne kadar çok korkarsan, korktuğun şey başına gelir. Dillendirme, canlandırma, YERİN KULAĞI VARDIR,kötülüğü üstüne çekme.
Bilimsel olarak da buna TERS ÇABA KURALI denir

Beynin en kötü yanı, neyi düşünürsek o başımıza gelir .Bilimsel olarakta açıklamak gerekirse “ters çaba” kuralına göre çalıştığı anlar kişiye oldukça olumsuzluklar Katar. Evrene olumlu mesajlar gönderin lafı bile buna ciddi bir örnek olabilir.. başınıza gelmesinden en çok korktuğunuz şeye odaklanırsanız, beyin onu size çeker, korktuğunuzu başınıza getirir. beyin odaklanılan hedef için çalışır, hedef olumsuz olsa bile onu gerçekleştirmeye çalışır.

Yani ‘korktuğum başıma geldi’ ifadesi aslında beynimizin ‘ters çaba kuralı’ndan öte bir durum değildir ve çırpındıkça daha dibe çekildiğimiz bir bataklık gibidir ki, kendi irademizle bataklığa saplanmanın âlemi yok !

Örneğin korkmamaktan korkmaya çalışırsanız tabii ki bünyeniz doğal olarak korkma tepkisi verecektir. böyle olunca da “bak korkmamayı o kadar istedin ama yine de korktun” değil mi? İşte kural bu.

Aslında düz bir biçimde sadece olumlu düşünce ile de olumluyu hayatımıza çekebiliriz.

Başınıza gelmesinden korktuğunuz en kötü şeye değil, başınıza gelmesini istediğiniz en iyi şeye odaklanın. Kafanızda en çok neyi düşünürseniz, hayatınızda onu çoğaltırsınız.